- سلامت و تغذیه

اسباب بازی های 6 تا  9  ماهگی  کودکان

خصوصیات این سن:

بازی نوزادان در این زمان با تحرك و شدت بیشتری همراه شده است. او قاشق را با تمام قدرتش روی بشقاب و كاسه‌ها می‌كوبد و از تكان دادن دسته كلید در دستانش خسته نمی‌شود.

اكنون زمانی است كه نوزادان می‌توانند 2 اسباب‌بازی را در دستان خود گرفته و آن‌ها را به هم بكوبند.

البته حركات نوزاد هم بسیار دقیق‌تر شده است؛ مغز او با سرعت در حال تكامل است و به سرعت مهارت‌های جدید را یاد می‌گیرد. در این زمان نوزادان توانایی به یادآوردن را هم به خوبی آموخته‌اند به همین دلیل ممكن است به‌دنبال خرید اسباب‌بازی هشت پا مورد علاقه خود بگردند كه در مقابل چشمان‌شان قرار ندارند. در این دوره بیشتر نوزادان شروع به حركت كردن كرده و خود را به این سمت و آن سمت می‌كشند.

  اسباب‌بازی مناسب این سن :
  •   كتاب:

از این دوره به بعد خواندن كتاب هم برای شما و هم برای نوزادتان لذت‌بخش می‌شود. خواندن كتاب باعث می‌شود شما با نوزاد خود ارتباط بهتری برقرار كنید، هم‌چنین قدم موثری در رشد مهارت‌های زبانی او بردارید. سعی كنید هنگام كتاب خواندن از صداهای متفاوت استفاده كرده و با حركات دست و بدن توجه نوزاد را به خود جلب كنید.

  •   عروسك:

در این سن نوزادان علاقه به اشیای جالب مانند عروسك را از خود نشان می‌دهند و حتی سعی می‌كنند با آن رابطه برقرار كنند. در این سن نوزادان حتی ممكن است به پتو، بالش و خرس عروسكی خود عادت كرده و تمایل داشته باشند هنگام خوابیدن این اشیا در كنار آن‌ها باشد.

  •  توپ:

توپ‌ها در هر سنی جالب و سرگرم‌كننده‌اند. یك توپ سبك با اندازه متوسط نوزاد را به حركت كردن به اطراف ترغیب می‌كند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *