- اخبار متفرقه

لیستی از انواع وسایل جهت خرید سیسمونی

اغلب فروشگاه‌های سیسمونی تا دلتان بخواهد‌ لیست‌هایی را می‌بینید که با هم در رقابت‌اند که کدام‌یک قد بلندتر و پیچیده‌ترند.

چین چینی

امروزه تهیه سیمونی برای استقبالی شاد و مثبت از فرزند جدید خانواده به یک بدعت تبدیل شده چرا که برخی آن را وظیفه ی خانواده مادری نوزاد می دانند در حالی که این تنها یک لطف است و تهیه لوازم اولیه برای نوزاد به عهده پدر و مادر فرزند جدید خانواده است.

رسم سیسمونی یکی از رسم‌های ایرانیان برای نخستین بچه خانواده است که اغلب، خانواده دختر آن‌را به‌عهده می‌گیرد اما هستند پدر و مادرهای جوانی که دوست دارند در تهیه این هدیه، خودشان هم دخیل باشند تا هم مستقل بمانند و هم کمکی به خانواده‌ها کرده باشند.

اما از آنجا که شروع یک کار، بر ادامه آن اثر می‌گذارد، روش‌های تربیتی که پدر و مادر می‌خواهند در طول زندگی برای تربیت فرزند خود به‌کار بگیرند از جایی مثل همین خرید سیسمونی شروع می‌شود.

یک سیسمونی خوب و مثبت، خریدی است که در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار و بحث‌های غیرصمیمی به‌خاطر نوع خرید پیش نیاید.

در این سیسمونی منطقی آنچه برای تدارک حضور نوزاد لازم است، بدون نگرانی از اینکه مبادا بخواهد قحطی بیاید و بعد‌ها دیگر نشود خرید کرد انجام می‌گیرد. قبل از این خرید خوب، خانواده باید شرایط خود را مرور کند تا خرید موجب دردسر‌های بعدی و زحمت دوباره نشود.

در این میان مشاهده می شود علاوه بر تهیه جهیزیه برای تهیه  سیسمونی هزینه های بسیاری باید صرف شود.

چه بهتر بود اگر به جای تهیه ی اقلام و وسایلی که ضروری نیستند آنها را برای آینده کودک خود پس انداز می کردند.

چرا که خیلی ها در تهیه ی وسایل به گنجایش محل زندگیشان اهمیت نمی دهند به فصل تولد فرزند یا اینکه حداکثر توان مالی والدین چه میزان است توجه نمی کنند، باید نیازها را با قدرت خرید هماهنگ شوند تا نیمه‌کاره رها نشود.  برخی نیازها با جنسیت رابطه دارد و این آگاهی از اسراف جلوگیری می‌کند، بعد از تعیین شرایط می‌توان برای خرید اقدام کنید.

هدف از این گفته ها کمک به خریدی کاربردی و کافی و بدعت شکنی است. به همراه داشتن یک دفترچه یادداشت برای ثبت آنچه خریده‌اید و آنچه نیاز دارید می‌تواند به خرید مفید و بدون تکرار کمک کند.  چند سالی است که نسخه خرید سیسمونی به جای رفع نیازها به‌ سمت تجمل‌گرایی و افراط رفته است.

گاهی افراد برای نوزاد خود صندلی ماشین می‌خرند درحالی‌که ماشین ندارند و یا نمی‌توانند بخشی از ماشین را فعلا به این دلیل محدود کنند.

خرید کالسکه انجام می‌شود درحالی‌که وضعیت جسمی مادر اجازه بلند کردن و بستن کالسکه‌های سنگین را به او نمی‌دهد و یا موقعیت‌های حمل کودک با کالسکه برای این خانواده قابل توجه نیست. تنها چیزی که مورد توجه والدین هست این نکته است که ‌ اقلام موردنظر (باید) در سیسمونی باشد و دیگر هیچ!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *